piątek, 9 września 2011

Kot i Tao

Kiedy jechałam na targi Zoo-Botanica 2011 nie spodziewałam się, że wyjadę z nich z niesamowitą książką "Kot i Tao".

Dlaczego jest niesamowita? Ponieważ łączy to co uwielbiam najbardziej, przede wszystkim koty, jednak piękne ilustracje autorki zamieszczone w tej książce to nie wszystko co mnie w niej urzekło. Kolejna nie mniej istotna rzecz to fakt, że te kocie portrety opatrzone są wypowiedziami chińskich filozofów,  a nie mówiłam, że jest wspaniała?


Na koniec tego posta chciałabym zamieścić jedną z takich chińskich mądrości, która bardzo dobrze wpasowuje się w mój dzisiejszy przedegzaminowy nastrój (trzymajcie kciuki o 18:30!!)


"Wiedzieć
to znaczy zdawać sobie sprawę z tego, co rozumiesz
i z tego, że czegoś nie rozumiesz"
Konfucjusz.


--------
źródło zdjęcia :http://www.galaktyka.com.pl/product,,342,13.html

3 komentarze:

  1. W takim razie polecam również drugą książkę-album Kwong Kuen Shan, Kot filozoficzny - równie urzekająca wizualnie i pod względem doboru mądrości. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Skill cease" buttons had been added to some slot machines by Zacharias Anthony within the early Seventies. These enabled the player to cease each reel, permitting a degree of "talent" so as to fulfill the New Jersey 카지노 gaming laws of the day which required that players had been capable of to} management the sport indirectly. The original conversion was utilized to roughly 50 late-model Bally slot machines. Because the everyday machine stopped the reels routinely in less than 10 seconds, weights had been added to the mechanical timers to prolong the automated stopping of the reels.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...