środa, 18 kwietnia 2012

Pismo Chińskie

Dziś dla odmiany wrócimy do nauki pisma chińskiego.
Kilka dni temu nabyłam w księgarni za przyzwoitą kwotę 26zł (dostałam rabat studencki! Cena standarodwa to 29,90) książkę o nazwie "Pismo chińskie dla każdego" i jest to książka jak zapewnia wydawca z której mogą uczyć się osoby które przede wszystkim chcą nauczyć się pisania znaków chińskich. Poniżej moje pierwsze spostrzeżenia co do książki.

Bardzo przyjazne wprowadzenie - podstawowe informacje o kluczach, reguły pisania znaków, kilka informacji o ewolucji pisma chińskiego i na koniec ćwiczenia.
Ogółem książka składa się z 105 kompletnych lekcji w których zawarte jest 800 najbardziej podstawowych znaków, przedstawione są one w wersji uproszczonej.
Pierwsza lekcja to 17 znaków,  poznajemy znak, zapis pinyin, znaczenie, klucz i znaczenie klucza i co najważniejsze porządek kresek krok po kroku.
Ciekawa jestem jak owocna będzie moja nauka z tą książką, wydaje mi się, że mimo wszystko ciężko przebić Remebering Simplified Hanzi, ale jako uzupełnienie... czemu nie.


3 komentarze:

 1. Trochę czasu temu wyszło sporo różnych materiałów do nauki chińskiego po polsku. Z tego co mi wiadomo są na razie albo trudno dość trudno dostępne albo drogie, ale jeśli masz w pobliżu Instytut Konfucjusza to oni powinni mieć. Może będziesz mogła wypożyczyć ;)
  Kondux.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w pobliżu Instytut Konfucjusza, nie myślałam o tym żeby spytać ich o możliwość wypożyczenia książki, ale w sumie czemu nie :) Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy05 maja, 2013

  Pozycja pozytywna. Brak czasem strzałek pokazujących kierunek pędzla, nowicjusz nie zawsze jest w stanie prawidłowo zinterpretować zasady z początku książki, zwłaszcza przy złożonych znakach. Książka bardzo pomaga.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...