niedziela, 26 sierpnia 2012

Czajnik "Made in Poland"

Przez przypadek weszłam w posiadanie czajnika o bardzo przyjemnej pojemności - 300 ml.
Jest to czajnik prawdopodobnie wykonany w Polskiej fabryce porcelany "Chodzież" chociaż mam co do tego pewne wątpliwości gdyż sam materiał z jakiego jest wykonany wydaje mi się być nie porcelaną a fajansem.

Pojemność tego czajnika jest dobra ponieważ daje alternatywę dla wszechobecnych kubków z zaparzaczem, liście mają sporo przestrzeni aby się rozwinąć, a po skończeniu parzenia wystarczy całą zawartość przelać do kubka ponieważ jest to standardowa objętość przeciętnego kubka.

Wzór nie grzeszy urodą, no ale czajnik jako taki do pracy sprawdza się bardzo dobrze, poza tym zapłaciłam za niego jakieś 3zł....

5 komentarzy:

 1. Czajniczek jest OK. Pewnie bedzie sie dobrze sprawdzal z parzeniem wszelkich podejrzanych mieszanek czy herbat kwiatowych typu jasminowa. Dodatkowo jesli bawisz sie w Feng Shui - to czajnik bedzie mozna ustawiac w miejscach gdzie do przeplywu energii potrzebne sa takie kwieciste przedmioty.
  A dla wprowadznia chinskiego nastroju mozna sobie jeszcze posluchac 玫瑰玫瑰我爱你
  http://www.youtube.com/watch?v=jTqCN0GbYeM

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jednak wolę mniejsze pojemności naczyń:D

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy to nie słynny wzór Iwona 013 z Chodzieży :D
  http://www.porcelana.com.pl/galeria/fotozestaw/I0/size1/0013_03.jpg

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo no proszę to już coś ;D aczkolwiek moim zdaniem nie 013 tylko 011 http://www.porcelana.com.pl/galeria/fotodekor/I0/size1/0011.jpg ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...