środa, 1 maja 2013

You Hua Xiang Dancong i ptasi śpiew

Mimo dość niskiej temperatury, nie mogłam odmówić sobie przyjemności napicia się cudownego oolonga na świeżym powietrzu.
W pięknym otoczeniu kwiatów oraz uroczo śpiewającego Czyżyka napełniłam gaiwan pięcioma gramami herbaty You Hua Xiang Dancong.
Aromat jaki poczułam od samej herbaty, po umieszczeniu jej w ogrzanym naczyniu zapowiadał, ciekawy owocowy smak.
Pierwsze parzenie było bardzo krótkie, bo zaledwie 5 sekundowe, to naprawdę zadziwiające, że przy tak krótkim kontakcie herbaty z wodą wychodzi tak obłędny napar. Aromat na prawdę powalił mnie na kolana, bardzo wyraźna owocowa nuta, przez którą przebijał się wyraźnie aromat pomelo, dosłownie czułam go na języku. Kolejne parzenia wydłużałam o 5 sekund i za każdym razem czułam wyjątkowy smak i aromat tego oolonga. Kolor naparu to miodowo - żółty, przepiękny, zresztą to on sam zapowiadał słodycz jaka nas czeka przy spotkaniu z tym oolongiem. Niesamowite doznania zapewniła mi ta herbata, jedna z lepszych jakie do tej pory piłam.


Kolejny raz wychodzi też na to, że mimo herbaty miażdżąca rolę odgrywa otoczenie. Wspaniale było zamknąć oczy, słyszeć śpiew ptaków i rozkoszować się smakiem tak niesamowitej herbaty. W tym roku zamierzam spędzić dużo czasu na działce w towarzystwie herbaty, zapowiada się fantastycznie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...