poniedziałek, 10 czerwca 2013

Finally i've got it! [Shiboridashi]

Długo się zbierałam do tego zakupu, ale w końcu go mam! Mowa oczywiście o shiboridashi -  ręcznie zrobionym przez bardzo utalentowanego ceramika Andrzeja Bero.

Wybrałam klasyczny, całkowicie biały do niego w komplecie dobrałam w identycznym stylu czarkę. Zależało mi na takim z dwóch powodów - brakowało mi czegoś klasycznego w mojej ceramicznej kolekcji i w białym kolorze przepięknie prezentują się japońskie zielone herbaty a jak wiemy im shiboridashi jest dedykowane, chociaż oczywiście zamierzam eksperymentować i kilka innych herbat też sobie w nim będę parzyć.


To jeszcze nie koniec jeśli chodzi nową ceramikę, dokonałam też jednego nieplanowanego zakupu ale o tym napisze innym razem.  Jestem prze szczęśliwa z nowych nabytków.  [w tle obłędna herbata Shincha from Kirishima, Seamidori, ale o niej też innym razem]


3 komentarze:

 1. Umiesz powalic z nog swoimi opisami. Mnie tu caly czas po glowie chodzi " biala ceramika " A tu sie pojawia opis... Przypadek ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne białe shiboridashi! Andrzej ma talent!
  A sencha wyśmienita to prawda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sayamo - no to miło mi, że się zgraliśmy :) Biała ręcznie robiona ceramika jest po prostu nieprawdopodobnie piękna. Ciesze się, że powalam z nóg.. opisami :)

  Mateusz, shiboridashi jest najpiękniejsze jakie może być :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...