wtorek, 24 września 2013

Filiżanka Herbaty w Herbaciarni K2 we Wrocławiu

 Kontynuując mój przegląd herbaciarni we Wrocławiu postanowiłam odwiedzić herbaciarnie K2 mieszczącą się we Wrocławiu na ulicy Kiełbaśniczej 2. Miejsce dość schowane mimo faktu, że znajduje się w samym rynku -  najpierw musimy wejść w bramę a następnie po dość stromych schodach aby w końcu znaleźć się w herbaciarni.

 Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo przyjemny wystrój, wszędzie pełno obrazów, na oknach stoją samowary, leci przyjemna muzyka i generalnie wszystko zachęca do tego aby usiąść na herbatę. Kiedy już dostaniemy do ręki potężnych rozmiarów kartę, pierwsze co nas uderzy to zadziwiająco mały wybór herbat klasycznych - w zasadzie mamy tylko zieloną o nazwie "pure green tea" i pu- erh.
Reszta to różne połączenia herbaty z dodatkami. Znajdziemy takie z dodatkami konfitury, syropu czy też miodu. Oprócz tego w lokalu można też napić się kawy, czekolady i piwa oraz zjeść jakieś ciacho lub deser.

Ponieważ nie przepadam za aromatyzowanymi herbatami zdecydowałam postawić na klasykę - czyli tajemniczo brzmiącą pure green tea, to co dostałam zdecydowanie przerosło moje oczekiwania....

Chyba nikt idący do herbaciarni nie spodziewa się dostać filiżankę z dzbankiem wrzątku i ekspresową saszetką herbaty Dilmah, czegoś takiego się moim zdaniem po prostu nie robi.


Nie będę tu wchodzić w walory smakowe tej herbaty, bo myślę, że nie ma o czym pisać, żałuje że nie zdecydowałam się jednak na jakieś połączenie herbaty z syropem, bo może wtedy nie rozczarowałabym się tak bardzo swoim zamówieniem. Kolejny minus za nieestetycznie zagospodarowaną przestrzeń koło lady, takie rzeczy powinny znaleźć się poza zasięgiem wzroku klienta. 


Podsumowując, jestem prze ogromnie rozczarowana ekspresową herbatą, kiedy otrzymałam zamówienie poczułam się bardzo oszukana, nie tego oczekuje się po herbaciarni - wyobrażacie sobie w kawiarni dostać wrzątek + saszetka kawy rozpuszczalnej? Nie bardzo prawda, to czemu ludziom nie wstyd serwować herbaty ekspresowe?
Nie skreślam tego miejsca ze względu na ciekawe wariacje herbaty z dodatkami, było by lepiej gdyby sami dokładali do czystych herbat dodatki a nie korzystali z aromatyzowanych mieszanek, no ale kiedyś może się to zmieni.
Przyjemne miejsce, żeby wpaść ze znajomymi, ale nie koniecznie dla herbaciarzy poszukujących naturalnych smaków.

1 komentarz:

  1. Nie dziwi mnie rozczarowanie, w herbaciarni zazwyczaj oczekuje czegoś więcej, a przynajmniej możliwości takiego wyboru. Widać nastawienie na ten bardziej popularny, codzienny popyt, bo podejrzewam, że pasjonatów herbaciarzy, procentowo jest dużo mniej.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...