wtorek, 14 stycznia 2014

Piszmy o herbacie! Czyli czemu warto prowadzić bloga.

Z roku na rok, pojawia się coraz więcej blogów o tematyce herbacianej. Bardzo mnie to cieszy, każdy z przyjemnością czytam. Takie blogi to cenne źródło doświadczeń herbacianych którymi warto, a wręcz trzeba się dzielić.


Chciałabym przedstawić wam, zalety prowadzenia takiego bloga herbacianego, może to was przekona że warto się otworzyć na świat.

1. Blog to nic innego jak dziennik - tylko, że publiczny. Co to daje? Oczywiście fenomenalną dokumentacje tego jak zmienia się postrzeganie herbat, oraz nasza wiedza i podejście do niej.

2. Znajomości - TAK! To jedna z najlepszych zalet. Trafiamy do ludzi o tej samej pasji, a jak wiemy nie ma ich wielu i każda możliwość podyskutowania o herbacie, to wspaniała chwila.  

3. Dokładne poznanie herbaty. Kiedy siadam do herbaty w celu udokumentowania degustacji na blogu, moje zmysły wyostrzają się, chce jak najwięcej zapamiętać, zauważyć, poczuć. Staram się dokładnie określić parametry, wychwycić jak najwięcej smaków i aromatów, żeby wpis był dokładny. Czy starałabym się tak bardzo gdybym tego nie zapisywała? Nie wiem, pewnie nie.

4. Na koniec - rozwój. To wszystko co wymieniłam wcześniej składa się na jedną najważniejszą sprawę. Rozwój naszej pasji, a czym jest pasja dla człowieka? Czymś co sprawa, że życie staje się piękniejsze.

Coś pominęłam? Pisze w komentarzach.


12 komentarzy:

 1. Właśnie kiedy czytam Twojego bloga to też mam ochotę założyć podobnego :D
  Pozdrawiam z czarką oolonga tajwańskiego Tung Ting, którego Ci polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podpisuję się mocno pod 3-ecim punktem - potrafię kilka razy obejrzeć susz i zaparzyć herbatę, zanim o niej napiszę, żeby nie pominąć żadnego szczegółu. Dodałabym jeszcze punkt dotyczący fotografowania - robię naprawdę dużo zdjęć, zanim wybiorę te najlepsze na bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia to bardzo ważny element dokumentujący degustacje. Bez zdjęć odbiór nie był by taki sam.

   Usuń
 3. gdzie można kupić taki fajowy dzienniczek ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dotarłaś do mnie więc chociaż spróbuję (zawsze można usunąć). -> http://mlodyherbaciarz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. W pełni się z tobą zgadzam. Gdy zacząłem pisać bloga, znacznie bardziej zacząłem koncentrować się na herbacie, by umieć powiedzieć o niej jak najwięcej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Joanna Liu Mulan masz dar przekonywania: http://herbata-tii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudownie! Bardzo przyjemny wizualnie blog i te zdjęcia! Świetnie.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...