sobota, 29 marca 2014

Okro Jaksul Hadong Korea

 Już od dłuższego czasu pisałam, że popijam niesamowitą w smaku zieloną herbatę z Korei. Dostałam ją około miesiąc temu od Moniki z Czajowni i muszę przyznać, że ta herbata mnie po prostu od siebie uzależniła

Próbowałam znaleźć o niej trochę informacji, ale nie jest to łatwe. Jedynie co udało mi się wygooglować to, że mianem jaksul określa się herbaty wysokiej jakości w Korei.
Aczkolwiek, to jest teza poparta tylko jedną stroną więc nie mam co do tego pewności. Za to pewna jestem, że ta konkretna herbata na pewno jest wysokiej jakości w czym utwierdza mnie jej fenomenalny smak.

Najlepsze efekty dawało mi parzenie w bardzo niskiej temperaturze. Dziś zaparzyłam sobie ją trochę inaczej niż zwykle.
Utrzymując cały czas ten sam czas parzenia 90'sec, zwiększałam z każdym parzeniem temperaturę o 5°C.
Zaczęłam od 60°C, następnie analogicznie 65°C i 70°C.Smak tej herbaty jest wyjątkowy a zarazem bardzo charakterystyczny dla koreańskich zielonych. To jest tak, że czuje się, że pije się herbatę zieloną ale przy tym jest ona przyjemnie słodka. Do tego co uzależniło mnie w tej herbacie to obłędny orzechowy posmak który po prostu uwielbiam i który bardzo długo utrzymuje się na języku.Parzenie tej herbaty w ten konkretny sposób było idealnie trafionym pomysłem. Jej smak wspaniale rozwijał się przy kolejnych parzeniach.

Na stałe też włączył się w mój rytuał herbaciany żeliwny czajnik w którym na podgrzewaczach trzymam gorącą wodę. Co bardzo ciekawe, to przy wcześniejszym ogrzaniu czajnika i ustawieniu go nad czterema podgrzewaczami temperatura w nim nie spada nawet o pół stopnia.Dziękuje Ci Moniko za tą herbatę. Szczególnie upodobałam ją sobie na wieczór, nie wiem czemu, może dlatego, że bardzo mnie wycisza.

A tak było za oknem zanim zaczęłam parzyć herbatę, magicznie...

3 komentarze:

  1. A mi się coś przypomina, że obiecałaś przekonać mnie do zielonej herbaty :wink wink: :>

    OdpowiedzUsuń
  2. Offshore gambling licenses are by far the preferred, due to of} a mixture of cost-efficiency, streamlined setups, tax-optimization opportunities, and elevated flexibility. A similar but very different query to the above, the reply is just about the same. These are new to OLBG casino 바카라사이트 websites in order of the most lately added.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...