sobota, 29 marca 2014

Okro Jaksul Hadong Korea

 Już od dłuższego czasu pisałam, że popijam niesamowitą w smaku zieloną herbatę z Korei. Dostałam ją około miesiąc temu od Moniki z Czajowni i muszę przyznać, że ta herbata mnie po prostu od siebie uzależniła

Próbowałam znaleźć o niej trochę informacji, ale nie jest to łatwe. Jedynie co udało mi się wygooglować to, że mianem jaksul określa się herbaty wysokiej jakości w Korei.
Aczkolwiek, to jest teza poparta tylko jedną stroną więc nie mam co do tego pewności. Za to pewna jestem, że ta konkretna herbata na pewno jest wysokiej jakości w czym utwierdza mnie jej fenomenalny smak.

Najlepsze efekty dawało mi parzenie w bardzo niskiej temperaturze. Dziś zaparzyłam sobie ją trochę inaczej niż zwykle.
Utrzymując cały czas ten sam czas parzenia 90'sec, zwiększałam z każdym parzeniem temperaturę o 5°C.
Zaczęłam od 60°C, następnie analogicznie 65°C i 70°C.Smak tej herbaty jest wyjątkowy a zarazem bardzo charakterystyczny dla koreańskich zielonych. To jest tak, że czuje się, że pije się herbatę zieloną ale przy tym jest ona przyjemnie słodka. Do tego co uzależniło mnie w tej herbacie to obłędny orzechowy posmak który po prostu uwielbiam i który bardzo długo utrzymuje się na języku.Parzenie tej herbaty w ten konkretny sposób było idealnie trafionym pomysłem. Jej smak wspaniale rozwijał się przy kolejnych parzeniach.

Na stałe też włączył się w mój rytuał herbaciany żeliwny czajnik w którym na podgrzewaczach trzymam gorącą wodę. Co bardzo ciekawe, to przy wcześniejszym ogrzaniu czajnika i ustawieniu go nad czterema podgrzewaczami temperatura w nim nie spada nawet o pół stopnia.Dziękuje Ci Moniko za tą herbatę. Szczególnie upodobałam ją sobie na wieczór, nie wiem czemu, może dlatego, że bardzo mnie wycisza.

A tak było za oknem zanim zaczęłam parzyć herbatę, magicznie...

2 komentarze:

  1. A mi się coś przypomina, że obiecałaś przekonać mnie do zielonej herbaty :wink wink: :>

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...