środa, 5 marca 2014

Towarzyska wizyta w Herbaciarni Czajownia Kraków.


Jak niedawno pisałam, we wtorek 25 lutego odwiedziłam magiczne miejsce znajdujące się na Kazimierzu przy ulicy Józefa 25 - Krakowską Czajownie której właścicielem również jest Mariusz o którym pisałam we wcześniejszym poście dotyczącym herbaciarni Czarka.

Jaka jest Czajownia? Jest to miejsce z ogromnym klimatem, pięknym otoczeniem i fantastycznymi ludźmi które po prostu urzeka już od samego wejścia.
Powiem nawet więcej, nie trzeba nawet do herbaciarni wchodzić, żeby poczuć herbaciany klimat. Uroczy czajniczek znajdujący się na ścianie przy wejściu z wypisanym wierszem Lu Tong'a pt. "Siedem czarek herbaty" robi powalające wrażenie.

okno sala Japońska
Sam lokal w którym znajduje się herbaciarnia jest bardzo duży, można w nim znaleźć miejsce w zacisznym kącie, albo harmonijnym japońskim pokoju. Można też siąść w sali głównej, która wręcz emanuje swoja nieprzeciętnością. Dodatkowo siedząc w głównej sali można podziwiać jak Czajman* parzy herbatę.
Z tego co zauważyłam, to w zasadzie ta sala cieszy się największą popularnością.


podest w głównej sali 
podest w mniejszej salce

Czajman Maciek
Zdjęcie wykorzystane dzięki uprzejmości Czajowni - sala Japońśka

Zdjęcie wykorzystane dzięki uprzejmości Czajowni - sala główna

Zdjęcie wykorzystane dzięki uprzejmości Czajowni - sala główna

Prowadzeniem tego miejsca zajmuje się Basia, bardzo sympatyczna dziewczyna która wkłada w to miejsce wiele zaangażowania. Ciesze się, że oprowadziła mnie po całej herbaciarni opowiadając o każdym pomieszczeniu. Jak zapewne wszyscy wiecie, we Wrocławiu również znajduje się herbaciarnia Czajownia, w której zakochana jestem już od dawna, nic dziwnego więc, że i ta Krakowska skradła moje serce.
To jest tak, że kiedy mijamy próg tej herbaciarni, czujemy się tak jak byśmy znaleźli się w innym świecie, pozbawionym trosk i smutków, za to bardzo radosnym i jednocześnie wyciszającym.


O czym warto wspomnieć, to jest to miejsce również dla ortodoksyjnych herbaciarzy, lubiących klasyki. Bowiem herbaciarnie marki Czajownia stawiają własnie, na herbaty czyste, bez żadnych dodatków które powalają swoją jakością (szczególnie Japońskie!). To osobiście potwierdzam, bo dzięki współpracy z Czajownią we Wrocławiu miałam możliwość spróbować już bardzo wielu herbat z ich karty. W karcie znajdują się również herbaty czarne aromatyzowane, ale ma to ścisły związek z historią pierwszych Czeskich herbaciarni tej marki.
Podsumowując, polecam każdemu aby to miejsce odwiedzić, nie ważne czy jest się z Krakowa, czy po prostu przejazdem, tam po prostu trzeba wejść i napić się herbaty.


*Czajman - Fachowe określenie herbaciarzy serwujących herbatę w Czajowni. (;

4 komentarze:

 1. Super! Dopisana do listy miejsc które muszę odwiedzić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy za ciepłą relacje!
  Ekipa Czajo

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze będąc w Krakowie odwiedzam Czajnik. Rewelacyjne miejsce i świetna, sympatyczna obsługa. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...