środa, 2 lipca 2014

Święto Herbaty w Cieszynie 5-6.07.2014

Już w najbliższy weekend jedna z ważniejszych imprez w kalendarzu herbacianym - szóste cieszyńskie święto herbaty.
Tym razem postanowiłam aktywnie uczestniczyć w tym wydarzeniu.

W sobotę - pierwszy dzień święta, zapraszam was do uczestnictwa w parzeniu herbaty w stylu gong fu cha. Na świeżym powietrzu, niedaleko stoiska Czajowni, mniej więcej co dwie godziny będę parzyć różne herbaty. Można podejść, przysiąść się i wspólnie celebrować ten niezwykły sposób parzenia herbaty.
W niedziele o 15:00  zapraszam was na degustacje herbat żółtych, będziemy nie tylko pić herbatę ale również o niej rozmawiać. Chciałabym przetestować różne sposoby parzenia i wspólnie zastanowić się nad tym który dla herbat żółtych jest najlepszy. Do tego również będziemy dyskutować o tym, dlaczego ten gatunek herbaty zyskał najmniejsze uznanie na polskim tynku herbaty i skąd te wszystkie mity krążące wokół niego.

Zaraz po mnie, o godzinie 16:30  Piotr opowie o swojej podróży ścieżką herbaty - Korea i Japonia 2014. W planie wykładu degustacja herbat przywiezionych z upraw (herbaty parzyć będę ja) , prezentacja filmów i zdjęć, oraz opowieść o podróży po plantacjach Korei i Japonii.
Warto przyjść i uczestniczyć w tej relacji, bo można się wielu bardzo ciekawych rzeczy o herbatach dowiedzieć. Szczególnie jeśli chodzi o herbaty z Korei, które są warte uwagi a prawie w Polsce nie znane.


Ja dziś poczyniłam istotne przygotowania przed wyjazdem, dokupiłam kilka rzeczy do mojego zestawu do gong fu, oraz udało mi się nabyć najmniejszy gaiwan z jakim się do tej pory spotkałam. Na pewno będę również w nim parzyć herbaty na cieszyńskim święcie.  Do zobaczenia!
7 komentarzy:

 1. Ja nie mogę. Ale żałuję, że nie mogę być. Tak wiele mnie ominie :c Ale trudno. Za rok się zmobilizuję, i postaram się przyjechać chociaż na jeden dzień.

  OdpowiedzUsuń
 2. Żałuję, że to tak daleko ode mnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. A skąd te piękne czarki?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czarki były w zestawie do gong fu który kupiłam w Five star tea, wen xiang bei - te wysokie do podziwiania aromatu kupiłam w świecie chin.

   Usuń
 4. Ladny zestaw, ja kupilam moj w Polsce niedawno. Jest spory wybor zestawow do parzenia chinskiej herbaty w stylu gongfu na stronie www.kungfutea.pl

  pozdr

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...