czwartek, 9 lipca 2015

Malarstwo, zen, herbata. Wystawa Profesora Kim Chang-bae DAMWON.

Profesor Kim Chang-bae DAMWON, który jest potomkiem, w 71 pokoleniu, króla Kim Su-ro, założyciela Geumgwan Gaya - głównego państwa-miasta Królestwa Gaya z epoki Trzech Królestw Korei, a w 10 pokoleniu - potomkiem sławnego mistrza koreańskiego malarstwa tradycyjnego Kim Hong-do (Danweon). * (źródło czajownia.pl)
Profesor Kim Chang-bae DAMWON w akcji.
Malarstwo zen, którego głównym motywem jest herbata, to całkowicie mój klimat.  W Czajowni we Wrocławiu podczas otwarcia wystawy Profesora, można było oglądać mistrza przy pracy, a nawet zamówić sobie obraz z wybranym motywem.
To co wychodziło z pod ręki mistrza, było zachwycające. Można by było godzinami obserwować jego prace - skupienie, pewny ruch ręki i radość po ukończeniu dzieła.Poprosiłam Profesora o namalowanie dwóch karpi Koi, dlaczego? Symbolizują mnie i mojego męża, poniekąd to zwierzęta nas połączyły i dalej mają ogromne znaczenie w naszym życiu.
Pamiątkowy wpis do mojego notesu z herbacianymi zapiskami
Przyniosłam ze sobą swój notes, wpisuje do niego czasem różne spostrzeżenia herbaciane, od 2013 roku. Poprosiłam Pana Profesora o pamiątkowy wpis, napisał, że życzy szczęścia.


Udało się złapać Roberta do zdjęcia.
Nie było by tej wizyty Koreańczyków we Wrocławiu, gdyby nie zaangażowanie Roberta Tomczyka (Sayama) , oraz Piotra i Moniki (właścicieli Czajowni).
Robert wiecznie zabiegany ciągle potrzebny aby coś przetłumaczyć, ledwo udało mi się go do tego zdjęcia złapać.
To człowiek który miał ogromny udział w rozwoju mojej pasji. Rozwijała się w dużej mierze dzięki jego komentarzom, sugestiom i wspaniałych herbatach które do mnie przysłał. Jego książka "Zapiski o herbacie", towarzyszy mi od początku mojej drogi herbacianej do teraz, za każdym razem kiedy ją czytam odnajduje w niej coś nowego.
Robert zrobił wiele dla kultury herbaty w Polsce, między innymi również prowadząc bloga o herbacie - herbaciano kaligraficznie raz herbata blog

Oraz Panią Park Seung Won
Pani Park Seung Won ukończyła żeński Uniwersytet w Busanie w specjalizacji ceremonii herbaty i ikebany. Na co dzień prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w zakresie kształcenia warsztatu herbaty i tradycyjnej etykiety herbacianej* (źródło czajownia.pl)
Udział w tradycyjnej ceremoni herbacianej prowadzonej przez mistrzynie, to doznanie na pograniczu snu i jawy, magiczne.Podczas wystawy malarstwa udało się, znaleźć chwilę na napicie się wspaniałej herbaty, w gronie przyjaciół.Piękne wydarzenie, a już jutro warsztaty. Nie mogę się doczekać.

4 komentarze:

 1. Prawie takie ładne jak moje suszone ryby ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne wydarzenie, miłe spotkania no i do tego herbata:) A jak było na warsztatach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warsztaty, szczególnie te z kaligrafii, to było fantastyczne przeżycie. Malarstwo uczy pokory. :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...