niedziela, 21 sierpnia 2016

Butelkowana herbata BioZisch Matcha. Test

Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie odkrycie w osiedlowym sklepie napoju z herbatą Matcha.


Moją uwagę szczególnie zwróciło to, że napój się rozwarstwia a na dnie osadza się matcha. To dało mi nadzieję, że napój może być dobry i herbata może być faktycznie wyczuwalna.

Dzisiejszy dzień, aż się prosił o degustację.
Dużo deszczu, mało słońca. Matcha kojarzy się z energią, postanowiłam więc, że zastąpi mi dziś słońce.

Postanowiłam najpierw bliżej przyjrzeć się składowi tejże lemoniady.
Okazuje się, że poza samą herbatą matcha której jest tam 0,5% jest również naturalna woda mineralna, słodzik winogronowy*, sok limonkowy*, koncentrat cytrynowy*, miąższ cytrynowy, naturalny kwas węglowy.
*z kontrolowanych biologicznie upraw


W tym momencie przeszło mi przez myśl, że te słodkie i cytrynowe smaki mogą przyćmić smak herbaty.  Potwierdzić (albo zanegować) to może tylko degustacja.


Po wymieszaniu  i przelaniu do szklanek okazało się, że napój jest intensywnie gazowany.  Kolor napoju przybrał ciemnozieloną barwę. 

Pierwszy łyk i niestety ogromne rozczarowanie. Herbaty nie czuć wcale, w ogóle, nic a nic! 
Jedyne co czuje to gazowany słodki cytrynowy smak, jak bym piła najzwyklejszą lemoniadę. 

Po małym internetowym reaserch'u okazało się, że sklepy sprzedając ten produkt powołują się na cudowne lecznicze właściwości herbaty matcha. 
Moim zdaniem jest to przysłowiowe nabijanie klientów w butelkę. Zdecydowanie lepszym zdrowotnym rozwiązaniem było by kupno kulinarnej herbaty matcha i samodzielnie zrobienie takiego napoju bez tych wszystkich słodko-kawaśnych "ulepszających" dodatków. 

Naprawdę, ucieszył mnie widok takiego produktu w osiedlowym sklepie, to bez wątpienia świadczy o rosnącej popularności herbaty. Wydaje mi się jednak, że nie tędy droga. Jeśli na butelce pojawia się napis "MATCHA" to dobrze by było, żeby dało się ją poczuć a nie tylko zobaczyć. 

3 komentarze:

 1. A możesz zdjęcie składu zrobić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Butelki się już pozbyłam, ale skład jest też tu http://www.lieferello.de/Bio/Voelkel-Bio-Zisch-Matcha-Eistee-mit-Kohlensaeure-0-33l.html

   Usuń
  2. O, to cukru nieco mniej niż w Foksie póki co.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...