czwartek, 29 września 2016

Instant Tea. Jaśminowa rozpuszczalna herbata.

Herbata instant, produkt można by powiedzieć dość kontrowersyjny.
Czy herbaciarza może taka herbata w ogóle zainteresować? Nie mamy do czynienia z liśćmi które możemy poddać surowej ocenie, druga kwestia to niezbyt dobra renoma rozpuszczalnych produktów.

Postanowiłam to sprawdzić próbując jaśminowej instant tea od Fujian Chunlun Group, którą przywiozłam z targów Tea & Coffee World Cup 2016 w Krakowie.0,5 gramowe opakowanie to porcja na 200 ml napoju. Możemy użyć gorącej lub zimnej wody.
Ja postanowiłam użyć ciepłej wody o temperaturze 70°C. Według producenta to produkt całkowicie naturalny pochodzący z ogrodu herbacianego Chunlun.
Herbata rozpuszcza się ekspresowo. Po zalaniu wodą wystarczyło jedynie delikatnie wymieszać aby całkowicie się rozpuściła.


Pachnie bardzo przyjemnie, jaśmin jest mocno wyczuwalny. Mogę śmiało stwierdzić, że gdyby postawić obok jaśminową herbatę zaparzoną z liści mogłabym mieć problem z rozróżnieniem która jest która. Nie mówię tu oczywiście o wysokogatunkowych zielonych jaśminowych herbatach, które można parzyć kilkukrotnie, tylko takich do jednorazowego parzenia.Moim zdaniem instant tea takiej jakości to produkt bardzo trafiony. Nie może on zastąpić herbat liściastych, ale wszelkiego rodzaju "Ice Tea" już tak.
Fakt, że możemy użyć wody o dowolnej temperaturze, jest tylko na plus.
Co sądzicie o tego typu rozwiązaniach? Przekonują Was, czy nie do końca? Dajcie znać w komentarzu.

3 komentarze:

  1. Ta herbata brzmi całkiem interesująco - myślę, że to dobry produkt na rynek zachodni, gdzie nie mamy zastawów gong fu w hotelach, a nie jest łatwo wszędzie podróżować z własnymi naczyniami. Czasami idzie się na kompromis z herbatą torebkową, ale taka granulowana to nawet jeszcze prostsze rozwiązanie. Podoba mi się, że jest całkiem rozpuszczalna i można parzyć ją również na zimno :) To chyba też dobre rozwiązanie na catering, gdzie w Europie raczej nie uświadczy się herbat liściastych i często panuje samoobsługa w parzeniu herbaty. Oczywiście nie piła bym tego w domu, gdzie mogę raczyć się herbatami dobrej jakości, ale na podróże, konferencje - jak najbardziej :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi się podoba :) Chętnie zabrałabym właśnie w podróż.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...