niedziela, 2 października 2016

The Tea Club. Subskrypcja wrześniowa.

5 września Wojciech z TheTea ogłosił:
"Od dzisiaj w moim sklepie internetowym możecie zamówić pakiet subskrypcyjny, który pozwoli dołączyć Wam do THETEA CLUB i co miesiąc, za stałą opłatą, otrzymywać herbacianą paczkę z wyselekcjonowanymi przeze mnie liśćmi.Co najważniejsze – w tajemniczym pudełku znajdziecie również herbaty spoza regularnej oferty TheTea.pl.Idea jest prosta: będę udostępniał herbaty rzadkie wraz z informacją o miejscu jej pochodzenia i sposobach zaparzania, tym samym każdy subskrybent otrzyma możliwość odkrywania nowych, herbacianych światów.JAK TO DZIAŁA:- za 69 złotych otrzymujecie nie mniej niż 3 rodzaje herbat o łącznej wadze 50 gramów- w paczce znajdziecie zarówno herbaty z aktualnej oferty sklepu TheTea.pl, jak i herbaty dotychczas przeze mnie nieudostępniane.- do aktualnej subskrypcji możecie dołączyć do 20 września, paczki wysyłam 25. W następnych miesiącach schemat zamówień wygląda tak samo.- subskrypcję zamawiacie poprzez stronę internetową i opłacacie ją przelewem.- możecie zrobić niespodziankę sobie, możecie wskazać adres osoby, której chcecie zrobić herbaciany prezent.Zamówić paczkę można tutaj: http://thetea.pl/produkt/thetea-club-subskrypcja-miesieczna/"

Pomysł moim zdaniem trafiony w 100%. Miałam już możliwość degustować herbaty z czeskiej subskrypcji herbacianej od Thomasa z Meetea. Fajnie, że taka opcja pojawiła się w końcu w Polsce.


Swoją paczkę otrzymałam dwa dni temu. W środku znalazłam cztery herbaty: • 2016 Huangshan Yun Wu
 • 2009 Lao Shou Mei Bai Cha
 • 2016 Huyuan Keng Lao Cong Shui Xian
 • 2016 Shibamoto Kaoribi Oolong


Pierwsza z nich Huangshan Yun Wu, to zielona herbata którą miałam okazję poznać trzy lata temu. Wtedy oczarowała mnie całkowicie. Pochodzi ona z Chin dokładnie z Anhui góry Wu Yi, okolice miasta Huangshan. 
Jak odbieram rocznik 2016? Bardzo dobrze, zaczynając od samego zapachu suchych liści. Pachną one bardzo orzechowo.
Do parzenia wykorzystałam 1,5 g / 50 ml 80°C czas parzenia 2 minuty.

Kolor naparu słomkowy. Smak początkowo bardzo lekki, przy drugim i trzecim parzeniu stał się bardziej wyrazisty i słodki. Aromat jaki towarzyszył wszystkim parzeniom był bardzo orzechowy. Fantastyczna herbata.

Druga z herbat Lao Shou Mei Bai Cha, również jest mi znana, ba wręcz mogę powiedzieć, że jest to jedna z moich ulubionych herbat. Co ciekawe, z tą białą herbatą również spotkałam się pierwszy raz w roku 2013Pochodzi z Chin dokładnie Fuijan, Fuding.
Bardzo nietypowa kwestia jest taka, że jest ona sprasowana. Dobrze znosi upływające lata o czym przekonałam się podczas dzisiejszej degustacji. 

Liście mają ciemny kolor o jęczmiennym zapachu. Do parzenia wykorzystałam 2,5 g / 50 ml. 100°C pierwsze parzenie 30s, następnie 1:30 , 2:00, 4:00 min.

Kolor naparu bursztynowy. Smak słodki i  wyrazisty od pierwszego parzenia. Aromaty słodowe, jęczmienne i żywiczne.
Warto zanotować fakt, że herbata ta jest bardzo wydajna, z jednej porcji parzonej w stylu gong fu cha, można zrobić wiele naparów.


Trzecia z herbat to oolong Huyuan Keng Lao Cong Shui Xian. Spotykam się z nią po raz pierwszy, chociaż ogólnie herbaty Shui Xian są mi znane i mniej więcej wiem czego mogę się po nich spodziewać.
I to jest właśnie ten fajny moment w degustacji herbaty, kiedy wydaje Ci się, że smak Cię nie zaskoczy a jest dokładnie odwrotnie. Wojciech wraz z herbatami dołączył do paczki kartkę z informacją dotyczącą każdej herbaty i o tej herbacie pisze on: 
"To najlepsza skalna herbata, jaką piłem w tym sezonie. Sprowadziłem ją z myślą o Was - miłośnikach herbaty, którzy zaryzykują i dołączą do zorganizowanego przeze mnie internetowego klubu. Hu Yuan Keng Shui to odmiana skalna uprawiana w rezerwatowej części Wuyi , jest odmienna od dostępnych na rynku herbat Shui Xian"
To, że ta herbata jest wyjątkowa, potwierdza degustacja.
Liście pachną słodko, trochę czekoladowo, trochę toffee. Do parzenia wykorzystałam 2,5 g / 50 ml. 100°C parzenie 15 s, 30s, 45s, 1 min, 1:30 min 2 min itd... aż przelał się 1 litr wody przez te liście.

Napar był koloru bursztynowego. Smak słodki i mineralny. Aromat to prawdziwa poezja, czekolada, toffee i odrobinę owoców. Co więcej, zarówno smak i aromat określiłabym mianem jesiennego. Bo taki właśnie smak kojarzy mi się z naszą piękną polską złotą jesienią (która jest generalnie moją ulubioną porą roku).

Czwarta z herbat, czyli Kaoribi Oolong to inna historia. Tę herbatę próbowałam całkiem niedawno we wrocławskiej Czajowni, na dodatek zaparzoną przez samego Toshifumi Shibamoto.
Nie będzie dziś w tym wpisie recenzji tej herbaty. Żeby dowiedzieć się dlaczego, koniecznie zajrzyjcie tu jutro.Podsumowując, bardzo dobrze skomponowana paczka herbat.
Ciężko wśród nich wyłonić jednego faworyta, bowiem każda ma swoje atuty, ale z racji pory roku, i nieskończoności parzeń padnie na skalnego oolonga Huyuan Keng Lao Cong Shui Xian.
Czy jestem ciekawa paczki październikowej? Bardzo!

Zamówiliście subskrypcję na miesiąc wrzesień? Podobały się Wam herbaty w paczce? Zostawcie swoje opinie w komentarzu. Jestem ich bardzo ciekawa.


2 komentarze:

 1. Dzięki za recenzję, ja kosztowałem na razie tylko Huangshan i był b. dobry :) Shou Mei jakoś rozkruszałaś czy tylko odłamałaś i zalałaś wrzątkiem? Ten gaiwan ma 50ml?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, Shou mei tylko odłamałam kawałek, liski się fajnie się "rozeszły" podczas parzenia.
   Potwierdzam, ten gaiwan ma 50 ml :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...