środa, 2 listopada 2016

Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 TEST

Jesień to ta pora roku kiedy nasza uwaga kieruje się w stronę kubków termicznych. 
Gorący napój chcemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie,
w związku z tym potrzebujemy dobrego i praktycznego sprzętu które nam to umożliwi.


Producent kubków termicznych marki Contigo wyszedł z prostego założenia. "W życiu mamy już tyle wyzwań, że użytkowanie kubka termicznego nie powinno być jednym z nich."* Postanowił więc zaprojektować takie kubki, które sprawią, że ich użytkowane będzie tylko i wyłącznie przyjemnością.

Tak zachęcona postanowiłam na własnej skórze sprawdzić, czy użytkowanie tych produktów naprawdę jest czystą przyjemnością. Na konkretnym przykładzie kubka Contigo West Loop 2.0.

Producent zapewnia nas, że kubek ten  będzie trzymał ciepło 5 godzin, zimno 12 godzin i uwaga, że nie uleci z niego żadna niechciana kropla. Brzmi zachęcająco, prawda?
To nie wszystko, wieczko tego sprzętu jest zaprojektowane tak, aby jego mycie nie przysparzało żadnych problemów. Producent zapewnia, że dekielek można myć w zmywarce, jednakże korpus zaleca on myć ręcznie.

Wystarczy nacisnąć przycisk "Push to clean", żeby cały mechanizm stanął przed nami otworem.


Opatentowana technologia "Autoseal" polega na tym, że otwieranie ustnika
następuje za pomocą naciśnięcia i przytrzymania przycisku znajdującego się na pokrywce kubka.
Ponieważ wtorek przywitał mnie bardzo ładną pogodą, postanowiłam przetestować kubek w plenerze. Chwilę po godzinie dziesiątej zaparzyłam herbatę i przelałam ją do kubka. Zakręciłam go z temperaturą 87°C  w środku.
Około godziny piętnastej w otoczeniu pięknego parku Grabiszyńskiego okaże się, czy zapewnienia producenta pokrywają się z rzeczywistością.Prawie pięć godzin od napełnienia kubka herbatą, termometr wskazał temperaturę 55°C, co uważam za naprawdę świetny wynik. Herbata była ciepła, więc ten test jak najbardziej można uznać za zaliczony. Napar stracił w 5 godzin zaledwie 32°C.


Po teście związanym z temperaturą postanowiłam poddać kubek serii wstrząsów.  Choćbym nie wiem jak mocno potrząsała kubkiem w pozycji "do góry nogami" naprawdę nie wyleciała z niego ani kropelka herbaty. Można więc śmiało wrzucić go do torby czy plecaka, bez stresu, że zaleje nam nasze rzeczy.

Dodatkowe zamknięcie od góry, zapobiega przypadkowemu naciśnięciu przycisku
uwalniającego napar z kubka
Podsumowując.
Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 świetnie leży w dłoni, dobrze trzyma temperaturę i co dla mnie jest najważniejsze - nie przecieka. W moje oczekiwania wpisał się znakomicie.

Dla każdego idealny kubek termiczny będzie charakteryzować się innymi cechami, to wszystko zależy od celu w jakim chcemy go użytkować. Podzielcie się w komentarzach Waszymi oczekiwaniami i doświadczeniami z kubkami termicznymi.

Kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 kosztuje 149,99 i można nabyć go tutaj.

Za udostępnienie sprzętu do testów dziękuje KONESSO.pl


*informacja pochodzi ze strony producenta: http://www.mycontigo.com/en/our-story

4 komentarze:

 1. Mój kubek termiczny w tym sezonie odmówił współpracy i zaczął przeciekać.
  Ten wygląda naprawdę zachęcająco, niewykluczone, że się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie polecam. Mechanizm w tym kubku zrobiony jest tak, że albo się rozwali i nie będzie działać, albo nie będzie nigdy przeciekał. Nie ma opcji pośrodku :D

   Usuń
 2. Ostatnio jakoś częściej noszę ze sobą gorącą wodę w termosie niż gotową herbatę, ale jak to się zmieni to brzmi to jak ciekawe rozwiązanie:).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...